Harcerstwo

Związek Harcerstwa Polskiego - Wieka Brytania

Nasze Korzenie

Związek Harcerstwa Polskiego działający poza granicami Kraju z potrójną służbą - Bogu, Polsce i bliźnim. Jest ideową i organizacyjną kontynuacją polskiego skautingu zapoczątkowanego w 1910 roku przez Andrzeja Małkowskiego i Olgę

Drahonowską-Małkowską.

W czasie II wojny światowej harcerstwo w Polsce zeszło do Podziemia, a poza Polską rozwijało swą działalność we Francji, Anglii, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Afryce i innych krajach oraz w Polskich Siłach Zbrojnych. W 1946 roku na Zjeździe w Enghien pod Paryżem - z udziałem Przewodniczącego ZHP Michała Grażyńskiego - przyjęto powojenną strukturę ZHP działającego poza Polską i obejmującego wszystkie kraje, w których osiedlili się Polacy.

Metoda i Programy

Zajęcia odbywają się na zbiórkach gromad zuchowych, zastępów i drużyn harcerskich, patroli wędrowniczych dla starszych dziewcząt i chłopców oraz w koedukacyjnych kręgach starszoharcerskich.

Metoda polega na samowychowaniu poprzez zdobywanie stopni i sprawności oraz przez wzajemne oddziaływanie i przykład osobisty. W ciągu roku odbywają się wycieczki, biwaki, zimowiska, kursy kształceniowe i obozy letnie oraz kolonie zuchowe.

Cele Związku Harcerstwa Polskiego

ZHP ma na celu:

Wychowanie metodami harcerskimi dzielnych, prawych i zdolnych do poświęceń ludzi w myśl Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego.

Przygotowanie pełnowartościowego człowieka-obywatela do świadomej, czynnej i ofiarnej służby dla Polski i kraju osiedlenia, opartej na ich umiłowaniu.

Utrzymanie więzi z Narodem Polskim, z którego młodzież pochodzi i pielęgnowanie dorobku kulturalnego Polski.

Dalsze informacje znajdziecie Państwo TUTAJ

HARCERSTWO DERBY

Zbiórki odbywają się w wyznaczone soboty w godzinach:

Zuchy: 13:30 do 15:00

Harcerze i harcerki: 15:00 do 16:30

Address:

Scout Hut, Watson St, Derby DE1 3SP

MAPA

Kontakt do Drużynowych:

Skrzaty i Zuchy (5-11 lat)
Druhna Ania 07746 376371
zuchyderby@gmail.com