Schola

Schola Dziecięca

W tradycji parafii jest istnienie scholii dziecięcej o nazwie „ŚWIĘTA ZAŁOGA”, choć zmieniają się jej uczestnicy i opiekunowie nadal cel mamy taki sam.

Zadaniem scholii jest przygotowanie śpiewu liturgicznego. Staramy się dobierać odpowiednie pieśni nawiązujące do tekstów czytań mszalnych i części Mszy Świętych. Doskonalimy wykonanie znanych pieśni i poszerzamy repertuar o nowe. Uczymy się też piosenek, które wykonujemy podczas różnych okolicznościowych spotkań dziecięcych.

Formacja grupy polega na budzeniu w dzieciach radości i poczucia dumy z faktu bycia Dzieckiem Bożym i na służbie Bogu przez uświetnianie liturgii Mszy Świętej przez śpiew. Służy temu wspólna modlitwa, przekazywanie treści wprowadzających w poszczególne okresy liturgiczne. Śpiew pieśni liturgicznych i psalmów jest zewnętrznym wyrazem miłości do Pana Boga i wspólnoty parafialnej.

Głównym celem scholii jest kształtowanie aktywnej życiowej postawy opartej

na chrześcijańskich wartościach, pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, umiejętności muzyczno – wokalnych oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Znajomość pieśni liturgicznych i piosenek religijnych związanych z okresem liturgicznym w Kościele oraz aktywne uczestnictwo w Mszach świętych sprzyja:

• duchowej formacji mobilizującej dzieci do autentycznego chrześcijańskiego świadectwa,
  • rozwijaniu umiejętności ewangelizowania rówieśników poprzez głoszenie Ewangelii w piosence,
  • kształtowaniu postawy radości i odpowiedzialności za swoją wspólnotę.

Serdecznie zapraszamy na spotkania scholii dziecięcej, które odbywają się w Domu Parafialnym w CZWARTKI w godz. 18:00 – 20:00.
W każdą niedzielę o godz. 12:00 w czasie Mszy świętej oprawę muzyczną zapewnia nasza ŚWIĘTA ZAŁOGA.