Wojownicy Maryi

Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn w Polsce a później też poza jej granicami. Liderem powstałej Wspólnoty Wojownicy Maryi w Derby jest Grzegorz Gryczkowski a opiekunem duchowym ks. Roman Kossakowski SChr.

Pierwszo sobotnie spotkania w naszej Wspólnocie, mają charakter otwarty - oprócz Wojowników Maryi są również sympatycy oraz osoby z różnych środowisk. Są wśród nas mężowie, ojcowie, single, rozeznający (nawracający się) oraz kapłani.

Spotkania formacyjne to przede wszystkim wspólna Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia), konferencje, świadectwa i czas na integracje.