Polska Szkoła

POLSKA SZKOŁA W DERBY

Jako polska parafia wspólparacujemy ściśle z nowopowstałą na terenie Derby polską szkołą.

Derby Polish Supplementary School powstała z inicjatywy rodziców, którzy pragnęli stworzyć miejsce, w którym dzieci poznają polską kulturę i tradycję. Szkoła koncentruje się przede wszystkim na nauczaniu dzieci języka polskiego, religii, elementów historii i geografii Polski w języku ojczystym, wychowaniu dzieci

i młodzieży w tradycji, i kulturze polskiej, podtrzymywaniu polskości swoich uczniów, integracji polskiego społeczeństwa na emigracji oraz na wspieraniu uczniów w budowaniu ich własnej osobowości i tożsamości narodowej.

Miejsce, gdzie odbywają się lekcje:

West Park Secondary School

West Road, Spondon, Derby, DE21 7BT

Numer telefonu do szkoły to : 07593 073596

Zapraszamy do nas wszystkie dzieci z Derby i okolic. Wierzymy, że wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem zrealizujemy nasze marzenia i ten projekt będzie naszym wspólnym sukcesem.

Szczegółowe informacje na temat naszej szkoły znajdą Państwo na stronie internetowej (www.szkolawderby.org.uk).

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którym leży na sercu dobro wspólne jakim jest pielęgnowanie polskości tu na emigracji.