Polska Misja Katolicka

Polska Misja Katolicka jest instytucją koordynującą duszpasterstwo dla Polaków mieszkających na terenie Anglii i Walii. Obecnie obejmuje blisko 70 parafii i ponad 200 miejscowości, w których regularnie odprawiana jest Msza św. w naszym języku. Ponad 100 kapłanów sprawuje posługę duszpasterską w strukturach Misji, otaczając rodaków opieką duszpasterksą i duchowym wsparciem.

Historia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii zaczyna się od 1853 roku, kiedy ks. Eryk Podolski zaczął odprawiać dla Polaków nabożeństwa w kaplicy przy Sutton Street w dzielnicy Soho w Londynie. Więcej o historii można dowiedzieć się dalej na tej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej patronki - bł. Franciszki Siedliskiej i historią powstawania Polskiej Misji Katolickiej na Wyspach Brytyjskich.

Więcej informacji uzyskają Państwo na oficjalnej stronie internetowej Misji